Jak cofnąć wysłanego przez pomyłkę maila?

author Sylwia Cerecka , 2018-08-01

Sytuacji w firmie, kiedy do klienta idzie błędny mail zdarzają się dziesiątki. Bo albo odpowiedź w nim zawarta mija się z prawdą, albo jego nadawca pomylił odbiorcę, albo po prostu zabrakło w nim ważnych treści. Powodów wysłania takiego maila może być wiele - niewiedza, zmęczenie, pośpiech lub po prostu przypadek. Niezależnie od tego ile by ich nie było, mogą być przyczyną Twoich kłopotów.

Na szczęście istnieją systemy i funkcje, które potrafią wybawić z takiej opresji. Jeśli korzystasz z obsługi poczty w Sugesterze, wystarczy, że aktywujesz opcję Anuluj wysyłanie w Ustawieniach swojego konta, a problem z podobnymi sytuacjami zniknie na zawsze.

Czy odbiorca rzeczywiście nie otrzyma wiadomości?

Czy Sugester posiada magiczne moce i potrafi cofnąć raz wysłanego maila? Nie bardzo, ale jest w stanie sprawić, by wysłana wiadomość ostatecznie nie dotarła do odbiorcy. W jaki sposób? Wszystko za sprawą funkcji Anuluj wysyłanie.
W rzeczywistości nie jest to cofnięcie wysłanego maila, a opóźnienie jego wysyłki na tyle, by nadawca zdążył w razie czego kliknąć przycisk Anuluj. Ważny jest jednak efekt czyli to, że finalnie odbiorca nie otrzyma wiadomości. Wysyłkę opóźniamy o 10 sekund i jest to naprawdę wystarczająco długo, by zareagować.

Jak aktywować funkcję Anuluj wysyłanie w systemie?

Pamiętaj, że włączając tę funkcję na koncie, aktywujesz ją dla wszystkich skrzynek mailowych i wszystkich userów. Jeśli chcesz więc uszczęśliwić swoich pracowników i siebie, przejdź do Ustawień i Konfiguracji poczty email.

W oknie Obsługa emaili i zgłoszeń, na dole strony znajdziesz checkbox Anuluj wysyłanie. Zaznacz go i Zapisz zmiany. Gotowe!

Jak cofnąć wysyłkę maila?

Nic prostszego. Za każdym razem od razu po tym jak klikniesz przycisk Wyślij w oknie wysyłki maila, zobaczysz niewielki niebieski przycisk Mail został wysłany Anuluj.

Jeśli sytuacja jest patowa i mail absolutnie nie może trafić do adresata, po prostu kliknij Anuluj. Pamiętaj, że na reakcję masz 10 sekund.  

Zobaczysz komunikat, że wysyłanie zostało anulowane, a na potwierdzenie tego system przeniesie Cię do okna edycji maila, gdzie możesz spokojnie poprawić wiadomość i świadomie, już bez żadnego stresu, po prostu ją wysłać. Proste, prawda? :)

Przetestuj już dziś system Sugester gdzie zawsze szybko anulujesz wysyłkę maila
Masz pytania? Kliknij - oddzwonimy
do Ciebie w 30 sekund.