Komentarze do zadań w Nowym Sugesterze
Blog Aktualności Co nowego w Nowym Sugesterze?

Poznaj komentarze do zadań w Nowym Sugesterze

Sylwia Cerecka

Sylwia Cerecka, 2024-01-11

W trakcie pracy nad zadaniem może pojawić się szereg pytań lub wątpliwości dotyczących jego realizacji. Jeśli właśnie zostało Ci przydzielone zadanie w Nowym Sugesterze, a Ty masz kilka propozycji jego rozwiązania, najlepiej jeśli zapiszesz je w komentarzu do zadania.

W ten sposób możesz rozpocząć dyskusję z osobą, która przydzieliła Ci zadanie oraz ze wszystkimi członkami zespołu, którzy są zaangażowani w jego realizację. Zadanie nie musi mieć tylko twórcy i odbiorcy, ale też tzw. Obserwujących, którzy czekają, aż zostanie ono zakończone, by mogli ruszyć np. ze swoim projektem.

 

Jak dodać nowy komentarz do zadania?

Dodawanie komentarza jest bardzo proste. Wystarczy wejść w dane zadanie i kliknąć przycisk Dodaj komentarz. Funkcja przypomina odpowiedzi w zadaniach w obecnej wersji systemu, ale w Nowym Sugesterze komentarze do zadań są dużo bardziej rozbudowane.

 

Komentarze w Sugesterze

 

Kto otrzyma powiadomienie o moim komentarzu? Albo kiedy ja dostanę informację, że ktoś dodał dla mnie komentarz?

W Nowym Sugesterze mamy coś takiego jak “notyfikacje”, czyli dzwoneczek z powiadomieniami w prawym górnym rogu aplikacji. To także funkcja zaczerpnięta z obecnej wersji systemu, ale znów - w lepszym wydaniu.

W dzwoneczku pojawia się nowe powiadomienie (cyferka w czerwonym kółku) za każdym razem, kiedy ktoś doda komentarz do Twojego zadania. Ale nie tylko - w notyfikacjach będziesz też widzieć informacje o każdym nowym przypisanym do Ciebie zadaniu oraz każdej edycji zadania, w którego rozwiązanie jesteś zaangażowany.

 

notyfikacje -komentarze

 

Co to znaczy zaangażowany? To, że niekoniecznie musisz być odpowiedzialny za jego realizację, ale możesz np. czekać na rozwiązanie tego zadania, żeby ruszyć ze swoją pracą. Albo potrzebujesz rozszerzenia funkcji opisanej w zadaniu i czekasz na informację czy Twoja sugestia została zatwierdzona. W takich przypadkach jesteś dodany do zadania jako Obserwujący i Ty też dostajesz powiadomienia w dzwonku, kiedy ktoś doda komentarz do obserwowanego przez Ciebie zadania.

To bardzo wygodne, bo nie musisz ciągle przeglądać wszystkich zadań, w które jesteś zaangażowany i sprawdzać, co się z nimi dzieje. O zmianach i toczącej się dyskusji będziesz na bieżąco informowany w notyfikacjach.

 

Co możesz zrobić dzięki nowym komentarzom?

W samych komentarzach dodaliśmy jeszcze kilka fajnych opcji, które mają maksymalnie uprościć oraz skrócić obsługę zadań w Nowym Sugesterze. Oto one:

Przejdź do ostatniego -> jeśli dyskusja w komentarzach jest naprawdę długa, a Ciebie interesują najnowsze ustalenia, kliknij przycisk “Przejdź do ostatniego” po prawej stronie nad pierwszym komentarzem, by błyskawicznie znaleźć się przy ostatnim komentarzu. Nie musisz scrollować strony.

 

Przejdź do ostatniego komentarza

 

Skopiuj link do komentarza -> jeżeli chcesz, żeby ktoś z zespołu zapoznał się z konkretnym fragmentem dyskusji, wyślij mu link do wybranego komentarza. Nie będzie on musiał przebijać się przez całą konwersację. Przy każdym z komentarzy znajduje się ikonka do kopiowania linku. Po jej kliknięciu system kopiuje link do tego konkretnego komentarza. Wystarczy, że wkleisz go na firmowym komunikatorze, a Twój odbiorca zobaczy dokładnie ten fragment komunikacji, któremu odpowiada przesłany link.

 

Kopiowanie linku do komentarza

 

Utwórz zadanie z komentarza -> czasami w jednym komentarzu jest zawartych tyle uwag i wskazówek, że jego treść spokojnie mogłaby posłużyć stworzeniu nowego zadania. Żeby nie tracić czasu na przeklejanie treści z jednego zadania do drugiego mamy w komentarzach opcję tworzenia nowego zadania z treści komentarza. Po kliknięciu na ikonę po prawej stronie wybranego komentarza, system otworzy nam w nowym oknie nowe zadanie z automatycznie już wklejoną treścią komentarza z poprzedniego zadania. W ten sposób można szybko stworzyć kolejne zadanie, pod-zadanie lub zadanie powiązane w Nowym Sugesterze.

 

Zadanie z komentarza

 

I jeszcze na koniec kilka działań, które możesz wykonać jednocześnie z dodaniem komentarza, na przykład:

 

Dodać komentarz i zamknąć zadanie -> czasem na koniec zadania trzeba jeszcze dopisać ostatni komentarz typu działa, sprawdzone itd. Żeby nie klikać dwa razy - raz “dodaj komentarz” i dwa- zamknij zadanie, połączyliśmy te 2 funkcje w jedną. Wystarczy rozwinąć strzałkę przy przycisku komentarza i wybrać opcję “Skomentuj i zamknij zadanie”. Komentarz zostanie dodany, a zadanie automatycznie zamknięte.

 

Skomentuj i zamknij

 

Dodać komentarz i przypisać zadanie do konkretnego usera -> ta funkcja również ogranicza dodatkowe klikanie. Jeśli chcesz coś napisać w komentarzu, a następnie przydzielić zadanie konkretnej osobie z zespołu, kliknij strzałkę przy przycisku “Dodaj komentarz” i tym razem wybierz opcję “Skomentuj i przypisz do”. System wyświetli Ci od razu listę wszystkich userów, z których będziesz mógł wybrać adresata swojej wiadomości. A jeśli zadanie chcesz przepiąć do kogoś z obserwujących zadanie, to jego nazwisko wyświetla się w podpowiedzi od razu po rozwinięciu strzałki, nawet nie musisz szukać go na liście. 

 

Skomentuj i przypisz do

 

Dodać komentarz i poprosić o odpowiedź -> czasami w trakcie dyskusji w komentarzach ktoś może chcieć zadać Ci pytanie, ale nie chce całego zadania przepinać na Ciebie, bo nie Ty jesteś odpowiedzialny za jego rozwiązanie. Być może jesteś ekspertem lub osobą decyzyjną, która ostatecznie powinna zatwierdzić proponowane rozwiązania. Żeby nie przerzucać się pytaniami na komunikatorze, mamy w Nowym Sugesterze opcję “Skomentuj i poproś o odpowiedź”

 

Skomentuj i popros o odp

 

Wystarczy wybrać tę opcję i zaznaczyć Twoje nazwisko, żebyś dostał powiadomienie o zadanym Ci pytaniu. Takie powiadomienie pojawi się w oknie głównym Organizacja w zakładce “Przypisane komentarze”, po lewej stronie.

Przypisane komentarze

Po kliknięciu w zakładkę zobaczysz listę skierowanych do Ciebie pytań. Wszystkie pytania, w które jeszcze nie wszedłeś, będą miały czerwoną etykietę “Nieprzeczytane”.

Przypisane komentarze nieprzeczytane

 

Klikając na pytanie, system wyświetli Ci zadanie, w którym ktoś z zespołu Cię o coś zapytał. Jeśli tylko odczytasz pytanie, ale nie udzielisz odpowiedzi, na liście przy pytaniu pojawi się zielona etykieta “Bez odpowiedzi”. Dzięki temu widzisz, jakie sprawy czekają na Twoją reakcję.

Przypisane komentarze bez odpowiedzi