a_pixel
Nowości
Blog Aktualności Co nowego w Nowym Sugesterze?

Poznaj czym są Posty w Nowym Sugesterze, kopiowanie linków do komentarzy i więcej

Sylwia Cerecka

Sylwia Cerecka, 2023-10-18

W dzisiejszym zestawieniu mamy dla Was 2 zupełnie nowe funkcje, których nie znajdziecie w obecnej wersji Sugestera oraz 2 dobrze już znane naszym użytkownikom, ale w nowym wydaniu. Zaczynamy!

Nowe w Sugesterze: Posty

Posty powstały w Nowym Sugesterze jakiś czas temu, ale ponieważ o nich jeszcze nie pisaliśmy, zdecydowaliśmy że dzisiaj będzie na to dobry moment :)

Czym są Posty?

Posty to nowa przestrzeń w systemie, gdzie w jednym miejscu możesz zapisywać dosłownie wszystko - od pomysłów na nową strategię marketingową, po notatki ze spotkania zespołu. 

Chcieliśmy w Nowym Sugesterze stworzyć miejsce, które będzie skupiało wszystkie ważne dla zespołu, a nawet firmy strategie, ustalenia, sprawozdania oraz informacje. Naszym celem było usprawnienie przepływu informacji oraz zastąpienie wszelkich “karteczek”, notatek czy ustnych ustaleń jednym bytem. Dlatego powstały Posty.

Od teraz wszystko co zasługuje na zapisanie i zapamiętanie, możesz dodać właśnie w Postach. 


Jak działają Posty?

Posty znajdziesz w sekcji Organizacja, klikając 4 kropki w górnym pasku aplikacji.

Posty w Nowym Sugesterze - menu górne

Aby stworzyć nowy post wystarczy, że klikniesz przycisk “+” w prawym górnym rogu. System przeniesie Cię do nowego okna, które wyglądem będzie zbliżone do okna tworzenia zadania. 

Podczas tworzenia posta możesz dodać:

  • tytuł
  • treść/opis
  • załączniki (max rozmiar pliku to 10 MB, tak jak w załącznikach w zadaniach)
  • zespół, do którego jest przypisany post
  • projekt, do którego jest przypisany post

Widok posta w nowym sugesterze

Na ten moment tyle informacje wyświetlamy w poście. Z czasem zapewne pojawi się ich więcej, o czym na pewno będziemy pisać.

Po stworzeniu posta każdy ma do niego dostęp. Każdy też może dodać do niego komentarz, dokładnie jak w zadaniach.

Wszystkie dodane do systemu posty wyświetlamy w formie listy z kolumnami takimi jak tytuł posta, do jakiego zespołu i projektu należy, kto i kiedy go stworzył oraz kiedy była ostatnia aktualizacja. Aby przejść potem z listy do konkretnego posta wystarczy kliknąć na jego tytuł. 

Tabela postów


Kto może używać postów?

Absolutnie każdy. Posty mogą być tworzone ogólne dla całego zespołu, lub każdy z użytkowników może dodawać tu swoje własne notatki.

Do czego wykorzystywać posty?

Poniżej kilka przykładów jak my w zespole Sugestera używamy postów. Być może będzie to dla Ciebie inspiracja.

Wykorzystujemy posty:

  • do tworzenia notatek ze spotkań zespołów - przy czym nie tworzymy dla każdego spotkania osobnego posta, ale w obrębie jednego dodajemy po prostu kolejny komentarz z notatkami. Komentarz zapisuje się z datą i godziną, dzięki czemu tworzy nam się ładnie historia spotkań
  • do zapisywania agendy na spotkania - jeśli mamy kilka ważnych tematów do obgadania i zależy nam, żeby reszta zespołu się przygotowała 
  • do zapisywania ważnych linków dla zespołu lub działu, żeby mieć je zawsze pod ręką, bez zbędnego szukania

Dla naszego zespołu to taki elektroniczny notatnik. A czym posty będą dla Ciebie? 

 

Wersje robocze maili

Już są, wersje robocze w Nowym Sugesterze! Nie musisz się już więc obawiać, że mail pisany starannie przez pół godziny zniknie przez jeden błąd na klawiaturze. Każdy mail zapisuje się w naszym systemie jako wersja robocza automatycznie po 30 sek od momentu stworzenia.

Jeśli chcesz od razu zapisać wiadomość w roboczych to też możesz to zrobić. Wystarczy w oknie tworzenia maila rozwinąć strzałkę przy przycisku Wyślij wiadomość i kliknąć Zapisz jako wersję roboczą.

Wszystkie wersje robocze znajdziesz w folderze Robocze w swoim inboxie.

wersja robocza maila nowy sugester


I jeszcze 2 zmiany, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać niewielkie, ale robią dużą robotę przy obsłudze zadań.

 

ID zadania widoczne na liście zadań i w podglądzie

Chodzi o unikalny numer ID jaki system automatycznie nadaje każdemu stworzonemu w Nowym Sugesterze zadaniu.

Aby usprawnić obsługę zadań “wyciągnęliśmy” ID zadania na wierzch. Jedni powiedzą - potrzebnie, inni - nie. Wszystko zależy w jakiej branży pracujesz i na co zwracasz uwagę podczas obsługi zadań. 

Na pewno będzie to pomocne dla wszystkich firm IT które mocno pracują na zadaniach, ale też w firmach, gdzie praca mocno opiera się na projektach.

Obecnie umieściliśmy ID zadania w 2 miejscach:

  • na liście zadań przed tytułem
  • w widoku zadania, pod tytułem 

Czemu ma służyć takie wyciągnięcie ID? Można je łatwo skopiować i użyć np. do stworzenia zadania powiązanego lub udostępnienia zadania koledze czy koleżance z teamu.

id zadania na liście

 

Nowe w Sugesterze: kopiowanie linku do komentarza

I na koniec jeszcze opcja, która na pewno usprawni przepływ informacji między użytkownikami i poprawi komunikację w zespole. 

W zadaniach, a dokładniej w komentarzach do zadań dodaliśmy możliwość kopiowania linku do konkretnego komentarza. Dzięki temu jeśli potrzebujesz obgadać z kolegą z zespołu ważną kwestię zapisaną w jednym z komentarzy, nie musisz go męczyć przebijaniem się przez cały wątek. Wystarczy że wyślesz mu link dokładnie do tego komentarza, który ma przeczytać.

Link kopiujesz po prostu, klikając na ikonę “udostępniania linka”. Następnie przechodzisz do miejsca, gdzie chcesz wkleić link, klikasz prawy przycisk myszy i wybierasz Wklej. Skopiowany link będzie wyglądał podobnie do tego: https://konto-sugester.ovh/organize/tasks/162#comment_1

kopiowanie linku do komentarza w zadaniu

To tyle w dzisiejszych nowościach. Zapraszamy na kolejne już niebawem!

Masz pytania? Kliknij - oddzwonimy
do Ciebie w 30 sekund.